Rekabet Hukuku ve Uygulamalar

Rekabet hukuku alanında tecrübeli uzmanlar, tüm hukuk danışmanlarının karşılaştıkları rekabet sorularını yanıtlarken danışabilecekleri ayrıntılı, güncel ve anlaşılması kolay bir kaynak ortaya koyuyor. Yüzlerce örnekle desteklenen ve rekabet hukukunun tüm önemli alanlarını kapsayan yayın, rekabet hukukunda uzmanlaşan ekiplerin pratik tecrübesini ve birikimini yansıtıyor.

“REKABET HUKUKU VE UYGULAMALAR”, paket satış kampanyalarından, hisse devirlerine, pazar, teşebbüs, uyumlu eylem gibi temel kavramlardan, teşebbüs birliklerinin karşılaşabilecekleri incelemelere, rekabet hukukunda ticari girişimlerin değerlendirmesi gereken sorulara yanıt ararken ihtiyaç duyacağınız genel ve spesifik bilgileri toplayan bir kaynak. Yüzlerce örneğin yanısıra, özet başlık, şema ve bilgiler arası bağlantılar gibi araçlar, yayında sözü edilen mevzuat ve kılavuzlarla ilgili yeni gelişmlere dair bilgilendirmeler, kuralların ve istisnaların kolaylıkla değerlendirilmesini ve güncel biçimde izlenmesini amaçlıyor.

Kanunum veri tabanının ve Kanunum arama teknolojisinin getirdiği araştırma kolaylıkları eşliğinde sunulan güncel Rekabet Kurulu karar koleksiyonuna da erişim sağlayan “Rekabet Hukuku ve Uygulamalar”, uluslararası elektronik hukuk servislerinde yaygınlaşan sonuca ve uygulamalaya yönelik yaklaşımı bu yayında tüm avukat ve müşavirler için hayata geçiriyor.

LexisNexis Legal & Professional hukuk, regülasyon ve yatırım & şirket haberleri alanlarında dünya ölçeğinde öncü bir veri analizi ve bilgi sağlayıcısıdır. Şirket kurumların karar süreçlerini daha sağlıklı kılmak, verimliliklerini artırmak ve daha başarılı sonuçlar almalarını sağlamak amacıyla bilgi, veri ve analizi birleştirir. LexisNexis içerik, teknoloji ve veri analizini birleştirirken hukukun üstünlüğü ilkesine katkıda bulunmayı amaçlar. 130'dan fazla ülkede 10,000 çalışanla hizmet veren ve bilgi ağında 3 petabyte hukuki ve haber verisi barındıran LexisNexis, RELX Group'un parçasıdır.

Rekabet Hukuku ve Uygulamalar'da neleri bulabilirim?

chat

Tecrübeli Uzmanlar

Uzmanların pratik tecrübesini yansıtan bilgiler, örnekler, özetler

verified_user

Kurul Kararları

Kanunum'un araştırma olanakları eşliğinde binlerce kurul kararı

update

Güncel Bilgi

İlgili mevzuat ve kılavuzların yenilendiği Kanunum Rekabet Hukuku kütüphanesine erişim

Neden Rekabet Hukuku?

1998’den bu yana piyasalardaki rekabeti koruyan Rekabet Kurumu, geride kalan 20 yılda Türkiye’nin en aktif otoritelerinden biri olmuş, teşebbüsler aleyhine rekor düzeyde idari para cezalarına hükmetmiştir. 2018 yılına gelindiğinde rekabet hukukuna uyum programları bugün firmaların öncelik listesinde en tepede yer almaktadır. Bu yüzden teşebbüslerin gerekli kaynakları ayırması ve rekabet hukuku farkındalığının yaratılması önemlidir.

Bora İkiler, Danışman (Counsel), Rekabet Hukuku Uzmanı, BASEAK

Türkiye’de 20 yılı aşkın bir süredir uygulanan rekabet hukuku, artık günümüzde iş hayatında atılan birçok adıma, alınan kararlara, kurulan sistem, anlaşma ve ilişkilere etki eder hale gelmiştir. Türk rekabet hukukunun temel kuralları ve prensiplerini en güncel hukuki dayanakları ve karar uygulamalarıyla bilmek, gerek sektör oyuncularına gerekse hukuk uygulayıcılarına ciddi bir değer ve öngörü katacaktır.

Derya Genç, Mevzuat ve Rekabet Uyum Başkanı, sahibinden.com

Katkıda Bulunan Bürolar

Yayına Hazırlayanlar

Editörler: ,

Yayın Danışmanı: Burcu Sarı

Asistan Editörler: Meltem Ece Oba, Deniz Bahar, Devran Demir, Gülay Aydın

Kullanım koşulları ve üyelik seçenekleri için:

0212 269 0675

info@kanunum.com

Promosyon Kodunuzu kullanmak için:

Rekabet Hukuku ve Uygulamalar üyeliği için promosyon kodunuzu girdikten sonra Kanunum.com Ödeme Paneline yönlendirileceksiniz.

 

Kullanım koşulları ve bilgi için bize yazın