En son güncellemeler 3 Nisan 2020 iş günü sonunda yapılmıştır.
İnternet üzerinden üyelik alınması sırasında, kredi kartı seçeneğinde sorun yaşanması halinde, Havale/EFT seçeneğine tıklayabilirsiniz. Ödeme dekontunun info@kanunum.com adresine iletilmesi akabinde üyelikler açılacaktır.
 • KANUNUM Yürürlük Değerlendirmesi: Yürürlükte
(Kanunum resmi kaynak değildir; kullanıcılar sunulan yürürlük ve metin bilgilerini resmi kaynaklardan teyid etmelidir.)
Pay Piyasası'nda Hatalı Emir Düzeltme İşlemleri

Genelge No:396 
Yatırım Kuruluşları ile İlişkiler Müdürlüğü
13/07/2012

Sayın Üyemiz,

İlgi: 09/03/2011 tarihli ve 365 sayılı Genelge.

İlgide kayıtlı Genelge ile, aylık olarak toplam emirleri içindeki düzeltme talebinde bulunulan hatalı emir oranı %5 ve üzerinde olan üyelerimizin, Borsa Başkanlığı tarafından Disiplin Komitesi'ne sevk edileceği duyurulmuştur.

Yönetim Kurulumuzun 13/06/2012 tarihli ve 1483 sayılı toplantısında ise disiplin hükümleri çerçevesinde Borsa Başkanlığı tarafından Disiplin Komitesi'ne sevk edilecek üyelerimizin aylık olarak toplam emirleri içindeki düzeltme talebinde bulunulan hatalı emir oranının %1,7 ve üzeri olarak belirlenmesine karar verilmiştir.

Uygulamaya bu Genelge'nin yayımlandığı tarihi izleyen ay (Ağustos 2012) içinde gerçekleştirilen hatalı emirler dikkate alınmak suretiyle başlanacaktır.

Konu hakkında azami özenin gösterilmesini bilgilerinize rica ederiz.

Saygılarımızla,
Maddeye git
  Dosyalar
  
  
  İlgili mevzuat yürürlükte değilse, bu ek/formları da yürürlükte olmayabilir.

  Copyright © 2018. Kanunum bir Karakullukçu Dan. A.Ş. (Şirket) servisidir. “Kanunum” Şirket’in tescilli markasıdır ve tüm hakları saklıdır. Kanunum bir resmi kaynak veya hukuk danışmanlık servisi değildir. Kullanıcılar Hizmet Şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Adres: Aytar Cad. 28/4 Levent, 34330, İstanbul