• KANUNUM Yürürlük Değerlendirmesi: Yürürlükten Kaldırılmış
(Kanunum resmi kaynak değildir; kullanıcılar sunulan yürürlük ve metin bilgilerini resmi kaynaklardan teyid etmelidir.)
Aracı kuruluş varantlarının son işlem günü hk.

Genelge No:397 
Pay Piyasası Müdürlüğü
23/07/ 2012

Sayın Üyemiz.

îlgi : 30.12.2011 Tarih ve 385 Sayılı Pay Piyasası Genelgesi

İlgi Genelgemizin Kurumsal Ürünler Pazarı Bölümü altında yer alan Varant Pazarı düzenlemesinin 18.2 numaralı Varant Dönüşümü (Varanttan Kaynaklanan Hakların Kullanılması) başlığında " Varantla son işlem günü vade sonu günüdür. " ifadesi, ihraççı kuruluşlardan gelen talepler ve yurtdışı borsa uygulamalarına paralellik sağlamak amacıyla, Borsamız Yönetim Kurulu'nun 18/07/2012 tarihli toplantısında aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

"Varantta son işlem günü sirkülerde aksi belirtilmedikçe vade sonu günüdür. İhraççı kuruluş tarafından sirkülerde belirtilmesi şartıyla varantta son işlem günü varantın vade sonundan önceki bir gün olarak belirlenebilir. "

Ayrıca, aynı Yönetim Kurulu toplantısında söz konusu düzenlemenin vadesi henüz dolmamış varantlar için sirkülerlerinde belirtilmiş olması koşulu ile geçerli olmasına karar verilmiştir.

Bilgi edinilmesini ve gereğini önemle rica ederim.

Saygılarımla,
Maddeye git
  Dosyalar
  
  
  Genelgenin Resmi Metni
  Resmi Gazete Metni
  İlgili mevzuat yürürlükte değilse, bu ek/formları da yürürlükte olmayabilir.

  Copyright © 2018. Kanunum bir Karakullukçu Dan. A.Ş. (Şirket) servisidir. “Kanunum” Şirket’in tescilli markasıdır ve tüm hakları saklıdır. Kanunum bir resmi kaynak veya hukuk danışmanlık servisi değildir. Kullanıcılar Hizmet Şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Adres: Aytar Cad. 28/4 Levent, 34330, İstanbul