En son güncellemeler 24 Ocak 2020 iş günü sonunda yapılmıştır.
 • KANUNUM Yürürlük Değerlendirmesi: Yürürlükten Kaldırılmış
(Kanunum resmi kaynak değildir; kullanıcılar sunulan yürürlük ve metin bilgilerini resmi kaynaklardan teyid etmelidir.)
Sertifikalar İçin Uygulanacak Kotasyon Ücreti.

Genelge No: 404
Kotasyon Müdürlüğü
17/09/2012

Sayın Genel Müdür, Sayın Üyemiz,

Borsamız Başkanlığı'nın 29.08.2012 tarihli ve 400 sayılı Genelgesi ile Borsa kotuna alınması ve işlem görme esasları düzenlenen sertifikalar için uygulanacak kotasyon ücretleri Borsamız Yönetim Kurulu'nun 29.08.2012 tarihli toplantısında karara bağlanarak, Sermaye Piyasası Kurulu'nun 07.09.2012 tarihli onayı ile yürürlüğe girmiştir. Buna göre, sertifikalar için uygulanacak olan kota alma ücreti aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

"Bir yıllık dönemde ihraç edilmek üzere Borsa kotuna alınan sertifikaların toplam itibari değeri üzerinden %0,01 (onbinde bir) oranında kota alma ücreti alınır. Söz konusu kota alma ücreti 1000 TL'den az olamaz. Daha sonra, ihraç edilerek işlem görmeye başlayacak sertifikalarda her ihraç için 500 TL kota alma ücreti Borsaya ödenir. Her bir ihraçcı için bir yılda ödenecek toplam sertifika ücret tutarı 50.000 TL'yi geçemez. Varant ve sertifikayı birlikte ihraç eden her bir ihraççı için bir yılda ödenecek toplam 50.000 TL tavan kotasyon ücreti, varant ve sertifika için ürün bazında ayrı ayrı uygulanır.

Sertifikalar için kotta kalma ücreti ödenmez."

Bilgi edinilmesini rica ederim.

Saygılarımla,
Maddeye git
  Dosyalar
  
  
  Genelgenin Resmi Metni
  Resmi Gazete Metni
  İlgili mevzuat yürürlükte değilse, bu ek/formları da yürürlükte olmayabilir.

  Copyright © 2018. Kanunum bir Karakullukçu Dan. A.Ş. (Şirket) servisidir. “Kanunum” Şirket’in tescilli markasıdır ve tüm hakları saklıdır. Kanunum bir resmi kaynak veya hukuk danışmanlık servisi değildir. Kullanıcılar Hizmet Şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Adres: Aytar Cad. 28/4 Levent, 34330, İstanbul