• Antlaşma Türü: İki Taraflı
 • Antlaşma Tipi: Anlaşma
 • Konu: Adli Yardımlaşma ve Yabancı Belge ve Kararların Geçerliliği
 • Karar Tarihi: 05.11.1980
 • Taraf Devletler: Amerika Birleşik Devletleri
Sözleşme Taraflardan her biri diğer Tarafa önceden yazılı bildirimde bulunmak suretiyle bu Anlaşmayı yürürlükten kaldırıp sona erdirebilir. Yürürlükten kaldırma, bildirimin alınmasından 6 ay sonra geçerlilik kazanır. -Anlaşma onay belgelerinin değişiminden 30 gün sonra yürürlüğe girecektir. -Anlaşmanın yürürlüğe girmesi ile, 06.08.1923 tarihinde İsviçre'de Lozan'da imzalanmış olan Birleşik Devletler ile Türkiye arasındaki "İade-i Mücrimin Muahedenamesi" yürürlükten kalkacak, ancak, işbu Anlaşmanın yürürlüğe girmesinden önce iletilmiş olan istemler 1923 Anlaşması'nın hükümlerine göre işlem görecektir.
(Kanunum resmi kaynak değildir; kullanıcılar sunulan yürürlük ve metin bilgilerini resmi kaynaklardan teyid etmelidir.)
Maddeye git
  
  
  abd-17166.pdf
  (Kaynak: Başbakanlık Mevzuat Bilgi Sistemi)
  abd-fransizca-17166.pdf
  (Kaynak: Başbakanlık Mevzuat Bilgi Sistemi)
  ok-abd-2312
  (Kaynak: Başbakanlık Mevzuat Bilgi Sistemi)
  İlgili mevzuat yürürlükte değilse, bu ek/formları da yürürlükte olmayabilir.
  Söz konusu sözleşme/anlaşmayı onaylayan/uygun bulan Kanun (1)
  " *** Kırmızı renk, söz konusu kanunun yürürlükte olmadığını; sarı renk, söz konusu kanunun tasarı aşamasında olduğunu ve mavi renk ise söz konusu kanunun yürürlükte olduğunu nitelemektedir."

  Copyright © 2018. Kanunum bir Karakullukçu Dan. A.Ş. (Şirket) servisidir. “Kanunum” Şirket’in tescilli markasıdır ve tüm hakları saklıdır. Kanunum bir resmi kaynak veya hukuk danışmanlık servisi değildir. Kullanıcılar Hizmet Şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Adres: Aytar Cad. 28/4 Levent, 34330, İstanbul