DLA Piper, Türk hukuk bürosuyla yapmış olduğu "merger" girişimini sonlandırdı. (The American Lawyer)

DLA Piper, Türk Hukuk bürosu Yüksel Karkın Küçük ile 2010 yılında bir merger gerçekleştirmişti.  

The American Lawyer'da Chris Johnson imzasıyla 18 Kasım 2014 tarihinde yayımlanan habere göre, The Am Lawyer Daily'ye bilgi veren bir DLA Piper sözcüsü, iki büronun "amaç ve stratejilerini birbirlerinden ayrı olarak daha iyi gerçekleştirebileceklerine" karar verdiklerini ve 1 Kasım itibarıyle ayrıldıklarını teyid etti.  

Habere göre, DLA Piper adına konuşan yetkili, Yükel Karkın Küçük hukuk bürosunun bir DLA Piper "relationship firm" ("ilişkili firma") olmaya devam edeceğini de belirtti.  Haberde The Lawyer'a atıfla verilen bir başka bilgide, YKK ortaklarından Cüneyt Yüksel'in pratikte hiçbirşeyin değişmediğini ve büroların birbirlerinin ortaklar toplantılarına katılacaklarını belirttiği bildiriliyor.  

Haberde, DLA Piper'dan The Am Law Daily'ye yapılan yazılı bir açıklamada bürolar arasındaki ilişkinin resmi niteliğinin azaldığının belirtildiği söyleniyor.  Bundan sonra DLA Piper'ın, eskisinden farklı olarak, başka Türk hukuk bürolarıyla da birlikte iş yapabileceği de verilen bilgiler arasında.

KAYNAK:  The American Lawyer, Chris Johnson, 18 Kasım 2014 "DLA Piper's Turkey Office Demerges From Firm" (http://www.americanlawyer.com/id=1202676742826?)