İmla hatalı temyiz dilekçesi sonrası ABD Yüksek Mahkemesi'nden avukata disiplin cezası istemi

Washington DC'nin bilinen temyiz avukatlarından Foley & Lardner LLP ortağı Howard N. Shipley'in temsil ettiği patent sahibi adına ABD Yüksek Mahkemesi'ne verdiği temyiz dilekçesi sonrası, ABD Yüksek Mahkemesi Shipley için disiplin cezası istemi içeren bir karar yayımladı.  Pazartesi yayımlanan Yüksek Mahkeme Kararı bir açıklama içermiyor ve Shipley'e 'neden disiplin cezasına çarptırılmaması gerektiğini açıkladığı' bir yanıt hazırlaması için 40 günlük süre veriyor.

Yüksek Mahkeme sayfasında görüntülenebilen temyiz dilekçesi, disiplin cezası isteminin dilekçedeki yazım ve imla sorunlarıyla alakalı olduğu izlenimini veriyor.  Dilekçenin başlangıç cümlesi:

This petition is a refinement of SSBG's preceding petition [(121)1)\ asking this Court to unmistakably clarify, to the whole patent community12), that its Mayo/Biosign/Alice decisions ('3 decisions') ended the claim construction anomaly2) hampering especially ET Cls1) - but meet, their 'ET proof' refined claim construction, all ET CI's needs [sic].

Dilekçenin sonunda patent sahibi mucit Sigram Schindler'in dilekçeye 'önemli katkılarda bulunduğu' belirtiliyor.

KAYNAK: LAW360 (http://www.law360.com/articles/603132/justices-threaten-to-sanction-foley-partner-over-petition)