En son güncellemeler 12 Temmuz 2024 iş günü sonunda yapılmıştır.

2017de Hukuk Teknolojileri sektöründe büyüme bekleniyor: Hukuk chatbotları, internet üzerinden emlak alım satımı, otomatik göçmenlik başvuru hizmeti sözü edilen alanlar arasında.

29-12-2016

LegalTechNews.com'da 2017 için tahminlerin yer aldığı haberde, hukuk teknolojilerinden bazılarının 2017de ivme kazanacağı öngörülüyor.  2016 yılında bir grup hukuk öğrencisi tarafından hukuk alanına uyarlanan "chatbot"lar, bu servisleri üretenlerce hukuka erişim konusunda yeni bir olanak olarak görülüyor.  Yapay zeka ve hukuk bilgisini kullanarak trafik cezaları ve ceza tahminleri gibi konularda kullanıcılara otomatik yanıtlar üretiyor.  Ticarileşmesi olası alanlardan biri olarak bu hukuk chatbotları--robot danışmanlar--yazıda vurgulanan ilk örnek.  

Haber ayrıca, Virginia'da verilen münhasır bir yetkilendirmeyle internet üzerinden noterlik hizmeti veren bir şirketi ve göçmenlik statüsü değiştirmek için başvuru sistemi geliştiren bir firmayı, rutin hukuki servislerin otomasyonunda teknolojik çözümler üreten ve yatırım çeken girişimler olarak sayıyor.  Taraflar arası anlaşmaların kayıt ve oluşmasında veya emlak ve tapu işlemlerinin kayıt ve tamamlanmasında otomasyon hizmeti sunan teknolojiler de yazıda konu edilmiş.  Illinois'de bir yerel yönetim, tapu ve emlak işlemlerinin kaydında pilot bir otomasyon hizmeti deniyor.  LegalTechNews.com'da sözü edilen önemli bir diğer alan da, değişen mevzuata uyum alanında risk değerlendirmesi yapan otomatik servisler ve sözleşmelerin yazımında kullanılan araçlar.

KAYNAK: http://www.legaltechnews.com/id=1202774939178