Kanunum.com

YENİ! MEVZUAT İZLEME SİSTEMİ

Artık Kanunum’da yüzbinlerce mevzuat başlığı ve maddesinden herhangi birini izlemeye alabileceksiniz. İzlemeye alınan kanun, tebliğ, yönetmelik, ilke kararı maddelerini etkileyen bir değişiklik günlük güncellemelerimizde sistemimize girdiğinde, size ertesi gün bir e-posta iletilecektir.

Örneğin bir yönetmelik maddesini izlemeye aldığınızda, o yönetmelik maddesi değiştiğinde, ona dayanarak çıkarıldığı sistemde belirtilmiş bir tebliğ yürürlükten kalktığında, veya izlediğiniz yönetmeliğe atıf yaptığı anlaşılan bir Resmi Gazete sayfası, meclis tutanağı, Yargıtay veya Danıştay kararı, özelge veya benzeri bir içerik sistemimize eklendiğinde, bu size ayrıntılı bir e-posta bilgilendirmesi olarak gelecektir.

Tek yapmanız gereken, izlemek istediklerinizin yanındaki küçük zarf ikonuna tıklamak.

Örneğin Kamu İhale Kanunu’nun bir maddesini izlemeye almak isterseniz, kanunu sistemde bulup açtıktan sonra metindeki maddelerden herhangi birinin yanındaki zarf ikonuna tıklayabilirsiniz:

İzlenen İçerik

Bir mevzuat metninin tek bir maddesini değil, tamamını izlemeye almak isterseniz, bu durumda da başlığın hemen yanındaki zarf ikonuna tıklamanız yeterlidir:

İzlenen İçerik

Bir mevzuat veya mevzuat maddesinin yanındaki zarf ikonuna tıkladığınızda, aşağıdaki gibi bir kutu açılacaktır. Bu kutu teyid ve onayınızı almak amaçlıdır.

İzlenen İçerik

Bundan sonra, örneğin, Kamu İhale Kanunu’nun 3ncü maddesine atıf yapan bir Resmi Gazete ilanı veya içeriği sistemimize eklendiğinde ve sistemimiz bunu tespit ettiğinde, size aşağıdaki gibi bir e-posta gelecektir.

İzlenen İçerik

Veya, tamamını izlemeye aldığınız tebliğde bir değişiklik olduğu tespit edildiğinde, yine ertesi gün size aşağıdaki gibi bir bilgilendirme gelecektir.

İzlenen İçerik